Ekonomi

Piyasada Çin’e yönelik karamsar görüşler artıyor

Büyük fon yöneticileri Çin hisse senedi ve tahvil piyasalarına karşı temkinli davranacaklarının sinyallerini veriyor.

JPMorgan Küresel Araştırma Lideri Joyce Chang’a göre Çin ekonomisi döngüsel olmaktan ziyade yapısal sorunlar sergiliyor.

Chang, Çin hükümetinin resmi hedefi olan yüzde 5’lik büyüme oranının bu yıl aşılacağını tahmin ederek, “Ancak önümüzdeki 10 yılda büyüme yüzde 3 civarına düşebilir.” Pimco, Çin tahvillerine yatırımlarında da temkinli davranıyor.

Pimco Asia SGMK Portföy Yöneticisi Stephen Chang, son yıllarda Çin tahvili yerleşimlerini azalttıklarını açıklayarak, “Daha savunmacı ve seçici hale geliyoruz. “Çin emlak piyasasının ne zaman toparlanacağını tahmin etmek zor” yorumunu yaptı.

Pimco yöneticisi, konut dışı segmentlerdeki ucuz değerlemeler nedeniyle bazı Çin varlıklarında bir fırsat bulunduğunu belirterek, “yeterli yastıklamayla bu varlıklarda şanslarını deneyebileceklerini” ekledi. T. Rowe Price’a göre düşük değerlemeler bir fırsat sunuyor.

Kurumun uluslararası hisse senedi piyasalarından sorumlu CIO’su Justin Thomson’a göre jeopolitik, makro ve düzenleyici risklerin yarattığı olumsuz atmosfer, Çin varlıkları için bir karşı yatırım fırsatı sağlıyor. Thomson’a göre Çin, birçok çok uluslu şirketin üretim üssü olmaya devam edecek ve Çin, elektrikli araçlar alanında da küresel söz sahibi olabilir.

suhut-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu