Haber

Bursa’da yaşanan olaylı Amedspor maçı sonrası 9 kişi gözaltına alındı

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta Bursaspor’un kendi sahası önünde Amedspor’u 2-1 yendiği ve seyircisinin oynadığı maçta yaşanan olaylar ve açılan pankartlar nedeniyle başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınanların sayısı 15’e yükseldi. 9. Tribün başkanı, maç güvenlik şefi ve yardımcısının İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırıldığı belirtildi.

Bursa Büyükşehir Belediye Stadı’nda dün oynanan Bursaspor-Amed Sportif Faaliyetler maçında sahada yaşanan olaylar ve tribünlerde açılan pankartlar tepkilere neden oldu. Maçın devam ettiği sırada açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tribünlerde açılan bazı pankartlarla ilgili soruşturma başlatıldığını belirterek, “Futbol maçı dışındaki görüntüler kabul edilemez, sporla ilişkilendirilemez. Bu görüntüleri stadın içine sokmaktan acizlik gösteren kamu görevlileri hakkında soruşturma başlatıldı ve ilgili kamu görevlileri görevden uzaklaştırıldı.” .

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de pankartlarla ilgili yaptığı açıklamada, “Spora ve sporun ruhuna yönelik provokatif girişimlere hiçbir şekilde izin verilmeyecektir.” Sorguları devam eden zanlıların işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmeleri bekleniyor.

İçişleri Bakanlığı’nın görevlendirdiği müfettişler soruşturma başlatırken, tribün sorumlusu menajer, maç güvenlik şefi ve yardımcısının görevden uzaklaştırıldığı bildirildi.

andirinajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu