İş

Trabzon, şehre gelen depremzedelere iş imkanı sağlamak için harekete geçti

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda iş yeri kurma, iş yeri açma ve depremzedelerin kredi durumlarına ilişkin konular değerlendirildi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen ve 45 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği iki ayrı depremin ardından Trabzon Valiliği, depremzedelerin ailelerine barınma, yeme-içme ve sosyal donatı çalışmalarının ardından depremzedelere iş imkanı sağlamak için harekete geçti. Trabzon’a gelen 18 binden fazla depremzede. Vali Ustaoğlu’nun yanı sıra Vali Yardımcısı Hacı Osman Hökelekli, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Erkut Çelebi, Trabzon Ticaret Borsası Başkanı Eyyüp Ergan, Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odası (TESOB) Başkanı Metin. Kara, ilgili kurum ve bankaların yöneticileri ile diğer ilgililer katıldı.

Toplantıda iş yeri kurulumu, iş yeri açılışı ile ilgili konular ve bu konuda sağlanabilecek kredi destekleri ele alındı.

Öte yandan deprem bölgesinden yaklaşık 800 kişinin 200’e yakın iş kolunda iş aramak için İŞKUR’a başvurduğu, İŞKUR dışında başta TTSO olmak üzere birçok STK’ya iş başvurusu olduğu öğrenildi. – TRABZON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu