Haber

Sinan Ogan’ın “Bahçeli” çıkışı: Onun tarafını değil de HDP’nin desteklediği ittifakı mı seçecektik?

Dışişleri Bakanı ve AK Parti Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ile Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin ilk tıp adaylarından Sinan Ogan, Antalya’da vatandaşlarla buluştu.

“MÜLTECİLERİN DÖNÜŞ TAKVİMİ VAR”

2’nci turda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleme kararı alan Oğan, “Cumhurbaşkanımızla mülteciler konusunu konuştuğumuzda bir geri dönüş takvimi olduğunu gördük. ‘Bir gecede dolduralım’ demiyoruz. Sınırlarımızda güvenliğin artırılması talebimiz de oldu, tabi ki Cumhurbaşkanı ona da itiraz etmedi.” dedi.

“BAHÇELİ’NİN OLDUĞU İTTİFAKI SEÇMEYECEĞİZ…”

2015 yılında MHP’den ihraç edilen Oğan da şu ifadeleri kullandı: “Arkadaşlarımızla istişare ettik ve doğru kararın Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemek olduğunu gördük. Türk milliyetçileri ve Kemalistleri de bu doğru kararı destekleyecektir. Mevsimlik milliyetçi değiliz Bahçeli Bey HDP’nin içinde bulunduğu ittifakı seçmeyecek miydik HDP’nin takviye verdiği ittifakı seçecektik aramızda şu veya bu meseleler olabilir ama Türk milliyetçileri birleşecek. ülke söz konusu olduğunda.

“Türkiye DÜŞMANLARINI YENECEĞİZ”

Türk dünyasının olduğu yerde değil de kendilerine farklı bir dünya kurmaya çalışanların yanında olur muyduk? Şimdi 28 Mayıs. İnşallah yarın hep birlikte sandık başına gider ve gereğini yaparız. Gereğini yaptığımızda Türkiye’nin dostlarını sevindireceğiz, düşmanlarını da yok edeceğiz, inşallah o seçimi fraksiyonlarla değil, büyük bir farkla kazandığımızda.”

habersurmene.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu