Teknoloji

iOS 17.4 ile Apple CarPlay’e 7 yeni uygulama gelecek

son zamanlarda elma iOS 17.4 betası versiyonunu yayınladı. Bütün dikkatler Avrupa Birliği’nde iPhone kullanıcıları için yaklaşan değişiklikler Bu arada bu yeni işletim sistemi güncellemesi bazı yeni özellikler de sunacak. Örneğin kullanıcılardan gelen en popüler isteklerden biri olan yeni emojiler iOS 17.4 ile birlikte geliyor. Mart ayında 100’den fazla yeni emoji kullanıma sunulacak.

Ayrıca MacRumors, Apple’ın iOS 17.4 güncellemesiyle birlikte sekiz yeni uygulamayı içereceğini bildiriyor. CarPlay revizyonu Kendisiyle ilgili bazı detayların ortaya çıktığını da söylüyor. Bu keşif, yayına katkıda bulunanlar Aaron Perris ve Steve Mosser tarafından yapıldı.

Otomobiller, iOS 17.4 ile birlikte gelecek yeni CarPlay deneyimini kullanmaya başladığında erişecekleri yeni uygulamaların listesi şu şekilde:

  • Otomatik Ayarlar: Eşlenen iPhone’ları yönetin ve araç ayarlarını yapın.
  • Araç Kamerası: Aracın arka görüş kamerası yayınını görüntüleyin.
  • Şarj Etme: EV’ler için uygulama, pil seviyesini, şarj durumunu ve pilin tamamen şarj edilmesi için kalan süreyi görüntüler.
  • Klima: Aracın klima kontrollerini kontrol edin ve CarPlay’den klima sıcaklığını veya ısıtma sistemini ayarlayın.
  • Araç uyarıları: Araç uyarı sembollerini ve herhangi bir kapının açık olup olmadığını görüntüler.
  • Medya: Bu uygulamayla FM ve AM radyo istasyonlarına erişebilirsiniz. MacRumors, SiriusXM’in nasıl kullanıma sunulacağını bilmiyor ancak kullanıcılar müzik türleri listesinden seçim yapabilecek
  • Lastik Basıncı: Uygulama, lastik uyarılarının yanı sıra aracın her lastiğinin hava basıncını da gösterecektir.
  • Yolculuklar: Aracın ortalama hızı, yakıt verimliliği, geçen toplam süre, kat edilen mesafe ve daha fazlası gibi sürüşle ilgili çeşitli bilgiler sağlar.

Son olarak MacRumors, iOS 17.4 beta 1 ile sürücünün aracı kapatmasının ardından ekranda görünecek yeni bir “Hoşçakal” görselinden de bahsediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu