Haber

Hayallerim Aşkım ve Sen İstanbul Film Festivali’nde yeniden canlandırılacak

İstanbul Sinema Festivali, Zurich Insurance iş birliğiyle bu yıl da birbirinden değerli eserleri restore etmeye ve Türk sinemasına yenilerini kazandırmaya devam ediyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’ndan (İKSV) yapılan açıklamaya göre, 1987 yapımı “Hayallerim, Aşkım ve Sen” filmi, 43’üncüsü düzenlenecek “İstanbul Film Festivali” kapsamında restore edilecek. 17-28 Nisan tarihlerinde.

Ümit Ünal’ın senaryosundan uyarlanan, başrollerinde Türkan Şoray ve Oğuz Tunç’un yer aldığı Atıf Yılmaz filmini festivalde izleyiciler, Atlas Post Production tarafından restore edilen kopyasından izleyebilecek.

Sinema tarihçisi Agah Özgüç’ün “geleneksel Yeşilçam sinemasını genç ve idealist bir senaristin gözünden sorgulayan” ve “sinemanın sinemaya baktığı yer” filmi olarak yorumladığı yapım, Yeşilçam sisteminin ve ortamının hikâyesini Yeşilçam’ın sinema anlayışına paralel olarak anlatıyor. saf bir senaristin ünlü bir yıldıza olan aşkının hikayesi.

Film, Türkan Şoray’a Cezayir’de düzenlenen 2. Akdeniz Ülkeleri Sinema Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü” ve Antalya’da düzenlenen 24. Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Görüntü Yönetmeni”, “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllerini kazandırdı. “Erkek Oyuncu” ve “En İyi 3. Film” ödüllerini aldı.

Sinema Yazarları Derneği tarafından 1987-1988 Dönemi’nin “En İyi Film”, “En İyi Kadın Oyuncu” ve “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” dallarında ödüllendirilen yapımda Türkan Şoray ile Oğuz Tunç, Müşfik Kenter, Engin İnal, Fatoş rol aldı. Sezer’e Cihat Tamer ve Tuncay Akça eşlik ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu