Haber

FETÖ’cü Eski Emniyet Müdürü Yurt Dışına Kaçarken Yakalandı

FETÖ üyesi olduğu için meslekten ihraç edilen ve 7 yıldır geçersiz kimlikle kendini gizleyen eski emniyet müdürü, yurtdışına çıkmayı planlarken Ankara’da yakalandı.

FETÖ Terör Örgütü üyeliğinden ihraç edilen ve 7 yıldır firarda olan eski emniyet müdürü Arif Oktay Eser, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince yakalandı. Ankara’da polis ekiplerinin uzun süreli takibi sonucu gözaltına alınan FETÖ’den ihraç edilen 1’inci Sınıf Emniyet Müdürü Eser’in, sürekli kılık değiştirip adres değişikliği yaptığı belirlendi. 7 yıldır kendini gizleyen ve günlük hayatında gizlilik kurallarına dikkat eden.

Yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalandı

Yurt dışına kaçmayı planlayan eski emniyet müdürü Eser’in yaptığı aramada 2 adet geçersiz kimlik ve pasaport, yüklü miktarda döviz, FETÖ Terör Örgütü’nün simgesi olarak bilinen “1 ABD Doları”, çok sayıda cep telefonu, dizüstü bilgisayar bulundu. ve polis ekiplerinin üst araması sonucunda ilk yardım malzemeleri bulundu. Şahıs, emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu