Haber

Deprem sonrası sahada üretime başlandı

Sarsıntı sonrası sahada üretime başlandı

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta evi ağır hasar gören 63 yaşındaki Mustafa Polat, geçimini devam ettirmek için küçük tarlasında üretime başladı.

Kahramanmaraş’ın Türkiye’yi etkisi altına alan sarsıntıları geride çok büyük acılar bıraktı.

Acılara ve yıkımlara rağmen insanoğlu yaşamını devam ettirebilmek için az çok üretime başlamıştır. Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Sümer Mahallesi’nde oturan 63 yaşındaki Mustafa Polat’ın 3 katlı konutu da depremde ağır hasar gördü. Evi hasar görmesine rağmen üretimden vazgeçmeyen Polat, çok büyük olmamasına rağmen kendi tarlasında çalışmaya başladı.

Oğlunun nikahını yapacakları evinin en üst katına eşyalarını bıraktığını ancak evinin ağır hasar gördüğünü belirten Mustafa Polat, küçük tarlasında gübreleme çalışması yaparak işe başladığını söyledi.

Tarlanın küçük olmasına rağmen üretime önem verdiğini belirten Polat, “Bu depremin ortasında geçimimizi sağlamaya çalışıyoruz. Tarlada gübreleme işi yapıyorum. 3 katlı evim hasar gördü. Evim 30 cm bir tarafa çöktü. Oğlumun düğünü oldu, eşyalarını bıraktım o da olmadı. Geçimimizi sağlamaya çalışıyoruz. Umarım biraz rahatlarız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu