Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimin startını veriyor! Önce vaatlerini sıralayacak, ardından milletvekili adaylarını tanıtacak.

AK Parti’nin 14 Mayıs’ta yapılacak milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na sunmasının ardından seçim beyannamesi hazırlıklarına son verildi.

ANA TEMA “DOĞRU”

Seçim beyannamesi bugün Ankara’da Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dağıtıldı. Spor Program kamuoyu ile paylaşılacaktır. Programda AK Parti kampanyasının ana teması olan “Doğruluk” ve “Asırlık Türkiye” filmleri 4-5 dakika izlenecek. AK Parti’nin İstanbul 3’üncü ilçeden milletvekili adayı Müzisyen Yücel Arzen, korosu ile Türk Yüzyılı kampanyasının müziğini seslendirecek.

YÜKSEK KATILIM BEKLENİYOR

Programa AK Parti’nin MYK ve MKYK üyeleri, eski TBMM liderleri, kurucular meclisi, il başkanları, il gençlik ve kadın kolları başkanları ve belediye başkanları katılacak. Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle sade bir program yapılacak.

23 BAŞTAN OLUŞMAKTADIR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş başkanlığında uzun süredir üzerinde çalışılan seçim beyannamesinde “Doğru adımlarla devam” sloganı kullanılacak. AK Parti hükümetlerinin 20 yıllık hizmetinin yer alacağı bildiride, sanayiden yüksek teknolojiye, eğitimden dış politikaya, savunma sanayiinden enerjiye, tarımdan sosyal ve kültürel hayata, sosyal ve kültürel hayata kadar birçok alanda elde edilen başarılar sıralanacak. gençlere ve spora sağlık, “hemen Türkiye için” sloganıyla.

23 başlık altında hazırlanan bildirgenin ilk bölümünde, Cumhuriyetin ilanının 100. yıl dönümünün kutlanacağı 2023 yılı vurgusundan hareketle Kahramanmaraş merkezli depremin yaralarını saracak adımlar atılacak. 6 Şubat’ta gerçekleşecek olan ve “Geleceğe birlikte yürüyeceğiz” vurgusu yapılacak.

DEPREM VE EKONOMİ KONUSUNDA GÜÇLENDİRME YAPILACAK

Depremden etkilenen şehirlerin yeniden inşası ve kentsel dönüşümlerle dayanıklı şehirlerin oluşturulması seçim beyannamesinde değerli bir yer tutacaktır. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “büyüme dönemi” olarak adlandırdığı yeni dönemde kalkınma yatırımları ile demokratik ve sosyal adımlar seçim beyannamesinde “Türkiye Yüzyılı” çatısı altında vurgulanacak. Ekonomi, çevre, aile, adalet ve özgürlükler konularını ayrıntılı bir şekilde ele alacak olan bildiride, gençler ve kadınlar için farklı bir başlık yer alacak.

haber-erdek.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu