Haber

CHP Kütahya Milletvekili Kasap: “Kütahya Valiliği AK Parti’nin propaganda merkezi değildir”

KütahyaValilik önünde AKP seçim standı kurulmasına tepki gösteren CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, şunları söyledi: Kütahya Valiliği AK Parti’nin yayın organı, AK Parti’nin propaganda merkezi değildir. Bunu şiddetle kınıyoruz” dedi.

Kütahya’da 14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala siyasi partiler kendilerine ayrılan alanlarda stantlarını kurarak seçmene seslenmeye başladı. CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, diğer partilerden farklı olarak Kütahya Valiliği önünde AKP seçim kürsüsü kurulmasına tepki göstererek, tribün önünde açıklama yaptı.

“BU SEVKİYATI SONLANDIRACAĞIZ”

Türkiye’nin her yerindeki valiliklerin AKP’nin seçim ofisi gibi çalıştığını söyleyen Kasap, bunun Kütahya’da bir örneğinin olduğunu söyledi. Kütahya Valiliği önündeki AKP seçim standını gösteren Kasap, şunları söyledi:

“Tüm Türkiye’de olduğu gibi seçimlerde de AK Parti’nin seçim büroları gibi valilikler çalışıyor. Bunun en güzel göstergelerinden biri de Kütahya Valiliği. İleride siyasi partilerin kurduğu seçim stantları var, her biri üçer metre. buraya kocaman bir çadır kurulmuş ‘Doğru adımlarla’ ama bu adımlar doğru değil.Yola devam diyorlar ama artık o yolu keseceğiz onlar için o yol bitti.Bu sömürü,bu soygundur, bu hırsızlıktır, bu adaletsizliktir, bu kadar haksızlıkla gelmişler, valilik önü, valilik önü, bu tür siyasi partilerin hormonlu siyaset yapmalarına imkan verecek ortamlar yaratmaları doğru değildir. Kütahya Valiliği AK Parti’nin yayın organı, AK Parti’nin propaganda merkezi değildir.Bunu şiddetle kınıyoruz.Halkın ve siyasi oluşumun emeğine yazıklar olsun.Onlar Türkiye’yi soydular.Artık son noktayı koyacağız. bu soyguna Gelen geliyor. Söz diyoruz bahar gelecek.”

Kaynak: ANKA / Yerel

sebenhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu