Ekonomi

BTÜ de TROY Kart’a geçti

BURSA (İGFA) –İsrail’in Filistin halkına yönelik insanlık dışı katliamı devam ederken, BTU da bu vahşete karşı yaptığı eylemlerle yansımasını gösteriyor.

Bu kapsamda ilk olarak paneller ve çeşitli etkinlikler düzenleyen ve yerleşkelerinde İsrail eserlerinin satışını durduran BTÜ, şimdi de Banka Interbank Kart Merkezi AŞ (BKM) tarafından kurulup işletilen TROY’a geçiş kararı aldı. Uyumlu banka tarafından Mimar Sinan Kampüsü’nde stantlar kuruldu ve üniversite çalışanlarının maaş kartları mevcut ödeme altyapısından çıkarılarak TROY’a devredildi.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Naci Çağlar da stantları gezerek kendi kartını TROY’a devretti. Tüm işçileri TROY kartına geçmeye davet eden Rektör Çağlar, “İsrail, Filistin’e yönelik katliamın boyutunu her geçen gün artırıyor. Bu vahşete ve soykırıma karşı sessiz kalamayız. Bu nedenle kampüslerimizde İsrail ürünlerinin satışını durdurduk. “Üniversitemizde eğitim gören Filistinli öğrencilerimizle bir araya gelerek bu zor günlerde acılarını paylaşıyoruz.” söz konusu.

İsrail’i boykot etme yönünde bir adım daha attıklarını belirten Çağlar, “Şimdi üniversite çalışanlarımızın maaşlarını aldıkları kartların altyapısını değiştiriyoruz. Tüm çalışanlarımızı Türkiye’nin ilk ve tek yerli ödeme sistemi TROY’a davet ediyorum. İsrail ile yakın ilişkileri olan mevcut kartlı ödeme sistemleri yerine yerli ürünümüzün kullanılması çok değerli. Bu kapsamda geçiş aşamaları mutabakata varılan banka tarafından üniversitemizde stant kurularak gerçekleştirilir. Bu değişiklik işlemi isteğe bağlıdır. Ancak tüm çalışanlarımızın bu duyarlılığa duyarlı olmalarını ve standı ziyaret etmelerini istiyoruz. “Üniversite olarak İsrail karşıtı uygulamalarımız devam edecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu