Ekonomi

Borsa İstanbul günün ikinci yarısında yükselişle başladı

Investing.com – BİST 100Güne satışlarla başlayan endeks, günün ikinci yarısında 4.760 puandan destek alarak yükselmeye başladı.

Son saatin prestijiyle 4.900 bandına geri dönen endeks, yüzde 2’ye yakın fiyat artışına ulaştı. Borsa İstanbul’daki toparlanmayı destekleyen şubelerin başında %3 artış bankalarile %2 bandında değer kazanıyor petrokimyaoradaydı.

Elektrik , pazardan olumsuz ayrışan segmentlerden biri olmakla birlikte %3 oranında küçülmüştür. daha sonra faktoringVe Bilişim Teknolojileri %1 düşüşle geldi. Kapanış Gerçeği Sanayi%bir, hizmet%0,3 ve finans%1,7 arttı.

BIST 100 endeksinde yer alan hisselerin ortasında KCAER, BRYAT, KORDLAR, TUPRSVe AKBNKgün sonunda reel olarak en çok yükselen hisseler olarak kayıtlara geçti.

EUREN, %8’lik düşüşle en çok kaybeden pay konumunda. AYDEM, YYLGDVe GWINDdiğer düşen hisselerin başında yer aldı.

Bugün en aktif hisseler arasında son halka arz şirketlerinden biri AKFYE oradaydı. Tavan serisini kıran hisse taban fiyata kadar gerileyerek en çok değer kaybeden hisselerin ortasında yerini aldı. BALAT, DERİM, ÖNDER, ALFASen çok değer kaybeden diğer hisseler ise taban fiyata geriledi.

Borsa İstanbul genelinde RODRG, EKSUN, CEOEM, EMNISVe BEYAZtavan fiyatına ulaşan hisseleri en çok yükselenlerin ortasında yer aldı.

Dış piyasalarda bankacılık krizinin hafiflemesiyle olumlu hava devam ederken, Asya piyasaları günü pozitif kapattı. Avrupa endekslerinde maliyet faydaları %1’i geçmiştir. ABD endeksleri de güne yükselişle başladı. NasdakAçılışta %1,15, S&P 500, %1 ve Dow Jones%0.64 yükseldi.

Author: Günay Caymaz

Bugünkü yayınımıza davetlisiniz!

bitcoin ve önümüzdeki günlerde Ethereum’u neler bekliyor? Yukarı mı aşağı mı?

Kripto para yatırımları ile ilgili tüyoları paylaşacağımız yayınımız bugün saat 20:00’de.

gordesajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu