Haber

Bolu’da gizemli kazı… Bölgeye kimsenin yaklaşmasına izin verilmiyor

Bolu’da gizemli kazı… Bölgeye kimsenin yaklaşmasına izin verilmiyor

BOLU Bolu’nun Mudurnu ilçesine bağlı Kovucak köyünde yaşlı bir çiftin bulunduğu yerde Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla 3 aydır kazı çalışmaları yapılıyor. Ne arayacağına dair herhangi bir bilgi olmadan gizemli kazı devam ediyor.

Edinilen bilgiye göre, Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen gizli adli soruşturma çerçevesinde Mudurnu ilçesine bağlı Kovucak köyünde iş makinesiyle hafriyat çalışması başlatıldı. Mayıs ayında Türkiye Taşkömürü Kurumu Zonguldak Üzülmez Müdürlüğü’nden 15 maden işçisi bölgeye getirildi. Tam donanımlı olarak bölgeye gelen madenciler, yer altına inerek kazı çalışmalarına başladı. Havalandırma ve jeneratör sistemleri ile maden personeli 2 aylık sürede metrelerce yerin altına indi. Jandarma ekipleri dışarıda güvenlik önlemi alırken, büyük bir kapanışla devam eden esrarengiz kazının devam ettiği bildirildi.

Çalışmalar sırasında maden işçileri ve diğer personelin görüntü almaması için her gün hafriyattan önce telefonların toplandığı ileri sürüldü. Bolu İl Kültür Turizm ve Müze Müdürlüğü ekiplerinin kazı çalışmalarında yer almadığı öğrenildi. Görüntü ve fotoğraf çekilmesine izin verilmeyen kazı alanının çevresi onlarca güvenlik kamerası ile 24 saat izleniyor.

Kazı çalışmalarının yapıldığı bölgede önceki yıllarda define kazısı yaparken onlarca kişinin yakalandığı ve jandarma tarafından işlem yapıldığı öğrenildi.

haber-caybasi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu