Haber

Bakırköy’de sivil trafik ekipleri minibüsleri denetledi

BAKIRKÖY’de yolcu gibi minibüslere binen sivil trafik ekipleri, kurallara uymayan minibüs sürücülerine cezai işlem uyguladı. Denetimler sırasında bir minibüs de bağlandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı sivil trafik ekipleri minibüsler için denetimler yaptı. Osmaniye İlçesi’nde minibüslere yolcu olarak binen sivil trafik ekipleri, seyir halindeyken cep telefonuyla konuşmak, emniyet kemerini takmamak, fazla yolcu almak ve kırmızı ışıkta geçmek suçlarından 4 minibüs sürücüsüne 7 bin 861 lira para cezası verdi. Yapılan kontrolde muayene edilmediği halde yolcu taşımaya devam eden ve belediye ruhsatının yenilenmediği öğrenilen minibüs trafiğe kapatıldı. Minibüs sahibine de 4 bin 61 lira ceza kesildi.

KALDIRMAYA YAKLAŞMADAN YOLCUYU BOŞALTAN MİNİBÜS ADAMINA 777 TL CEZA

Denetimlerde kaldırıma yaklaşmadan yolcu indirdiği tespit edilen minibüs sürücüsüne 777 lira ceza kesildi. İkinci kez kontrolde yakalandığını belirten minibüs şoförü Murat Demir, “Yolcunun eli kalktı, almazsan neden almadın diye şikayet ediyorlar” dedi. almak zorunda kaldım. 2. kez denetime katılıyorum, uygulamanın olmasını istiyorum. “Bireysel değil toplumsal düşünüyorum” dedi.

akcadag-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu