Haber

Ankara’daki Rusya Büyükelçiliği, Rus heyetinin KEİPA Zirvesi’nde saldırıya uğradığını doğruladı.

KEİPA Zirvesi’ne katılan Ukrayna heyeti üyelerinin bir Rus diplomata saldırdığına dikkat çeken Kasımova, şunları kaydetti: “Diplomatımız hastanede gerekli muayenesi yapılıyor. Kendisine konsolosluk yardımı yapıldı. Türk makamlarının dikkati en uygun şekilde bu vahim duruma çekilmiştir. Faillerin bulunmasını temenni ederiz.” cezalandırıldı” dedi.söz konusu.

Büyükelçi Yerhov, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Şentop ile saldırıyı görüştü

Rus Heyeti Başkan Yardımcısı Olga Timofeeva, Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov’un Rus diplomata yönelik saldırı hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop ile istişare ettiğini belirtti.

Timofeeva, “Rusya’nın Ankara Büyükelçisi, Rus heyetinin olayını Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ile görüştü. Bu etkinliği düzenleyenlerin güvenliği sağlaması gerekiyordu ve tabii bu onlar için çok büyük bir sorun, böyle bir şey nasıl olur? Polisin gelip görgü tanıklarıyla görüştüğünü biliyorum. Provokasyonu görmezden gelmeye hakkı yok”söz konusu.

Timofeeva, saldırıya uğrayan Rus diplomatın kendisini yetkin hissettiğini ve otelde olduğunu anlatarak, diplomatın doktorların gözetiminde olduğunu sözlerine ekledi.

Timofeeva, Rus heyetinin bazı üyelerinin KEİPA Zirvesi’ne katılmaya devam ettiğini söyledi. “Çünkü zirveden ayrılırsak Rusya’nın konumu ortaya çıkmaz diye düşündük. Rusya’nın konumu çok yüksek sesle ortaya konulmalı. Büyük bir devletle kimsenin aksini konuşmaya hakkı yoktur.”ekledi.

haberpulumur.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu