Haber

Ahmet Akın kimdir? Ahmet Akın kaç yaşında, nereli? Ahmet Akın hayatı ve biyografisi!

Katıldığı programlarda çarpıcı yorum ve gözlemleriyle dikkat çeken Ahmet Akın hakkında araştırmalar yapılıyor. Ahmet Akın kimdir? Ahmet Akın kaç yaşında, nereli? Ahmet Akın hayatı ve biyografisi!

AHMET AKIN KİMDİR?

1973 yılında Balıkesir/Gönen’de doğdu.

25-26 ve 27. Dönem Balıkesir Milletvekili seçildi. 25. ve 26. Dönemlerde Dış İlişkiler Komisyonu, 26. Dönemde Kamu İktisadi Teşebbüslerinde (KİT) üye oldu.

29.01.2016 – 10.08.2020 tarihleri ​​arasında Güç Politikalarından Sorumlu Genel Lider Başdanışmanı olarak görev yapmıştır.

27. Dönem Sanayi, Ticaret, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Kurulu Üyesi.

CHP’nin 37. Olağan Kongresinde Parti Meclisi Üyeliğine seçildi ve MYK’da Enerji ve Altyapı Projelerinden Sorumlu Başkan Yardımcılığına atandı.

İngiliz dili ve ekonomi Bahçeşehir Üniversitesi’nde siyaset okudu. Beykent Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Selçuk Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans yaptı. Başta İspanya olmak üzere farklı ülkelerde ‘Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Üretimi’ konulu birçok eğitim ve seminere katıldı. Güç alanında faaliyet gösteren özel bölüm kuruluşlarında Genel Müdür, uluslararası alanda faaliyet gösteren Holdinglerde CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Ülkemizin enerjide dışa bağımlılığını sona erdirecek, çevreye duyarlı ve daha ekonomik elektrik üretim projeleri üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir. Akıcı İngilizce ve İspanyolca dillerini bilmektedir. O evli ve iki çocuğu var.

ivrindi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu