Haber

22 ile sarı kodlu uyarı! Fırtına geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yurdumuzun iç kesimleri ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Konya, Karaman ve çevre kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Eskişehir, Bolu ve Düzce yöreleri ile Ankara’nın batı kesimleri. diğer yerlerin parçalı bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Marmara’nın kuzey ve doğusu, Kütahya, Denizli, Burdur, Eskişehir ve Düzce çevreleri, Aydın ve Muğla’nın iç kesimleri, Balıkesir’in kuzey ve doğusu ve Çanakkale’nin doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının batı kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı, doğu kesimlerde ise 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey yönlerden, genellikle hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞMUR UYARISI

Yağışların Marmara’nın kuzey ve doğusunda, Kütahya, Denizli, Burdur, Eskişehir ve Düzce çevrelerinde, Aydın ve Muğla’nın iç kesimlerinde, Balıkesir’in kuzey ve doğu kesimlerinde ve Çanakkale’nin doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiği için, olası olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmalıyız. dikkatli ol.

22 İL İÇİN SARI KOD UYARISI

Meteoroloji’nin ‘sarı’ kodla uyardığı 22 ilde bugün gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu ve kuvvetli rüzgar gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olmak gerekiyor.

Bu iller şu şekildedir: İstanbul, İzmir, Bursa, Denizli, Eskişehir, Muğla, Burdur, Çanakkale, Antalya, Balıkesir, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Uşak, Kütahya, Afyonkarahisar, Aydın, Bilecik, Kocaeli, Manisa, Sakarya, Yalova.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu